Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sbor dobrovolných hasičů Bíluky Obrazek

    Dne 6.4.1909 bylo prostřednictvím Obecního úřadu v Bílukách zasláno oznámení na c.k. Okresnímu hejtmanství v Přešticích o konání ustavující valné hromady nově vznikajícího Sboru dobrovolných hasičů v Bílukách dne 2. května 1909.
   
Protokol sepsaný tohoto dne při ustavující valné hromadě nás seznamuje s jejím průběhem. Bylo přítomno 10 činných členů a 12 členů přispívajících. Po zahájení Václavam Jungem z Bíluk bylo přistoupeno k volbám, které byly konány velitelem sboru Václavem Šantorou, náměstkem velistele Josefem Koláříkem a Janem Duchkem a dále členem výboru Františkem Duchkem, náhradníkem - z přispívajících členů byli zvoleni: Jan Pelíšek starostou sboru, Václav Jung a Josef Tykal členy výboru, Václav Tureček náhradníkem, a Josef Valeš, Václav Bošek a František Kubát, přehlížiteli účtů. Po volbách následovala schůze výboru, při které byli zvoleni: Václav Jung - jednatel a pokladník, Jan Duchek - dozorce náčiní. Roční členský příspěvek byl stanoven ve výši 1,- K.

Obrazek
   
Dne 8. května 1909 byla zaslána žádost c.k. místodržistelství v Praze o povolení stejnokroje, výzbroje a signálů. Dne 1. června téhož roku se Sbor dobrovolných hasičů v Bílukách přihlásil k Hasičské župě nepomucké. První stříkačka (dosud dochovaná a funkční s letopočtem 1909 a výrobním číslem 5069) byla zakoupena v Ústřední prodejně stříkaček, hasičských a tělocvičných potřeb, s.r.o. Praha - Smíchov.

    Hasičská zbrojnice byla vystavěna během roku 1909.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář